ELEKTRONIC-SERWIS - serwis stworzony z myślą o zaawansowanej elektronice samochodowej. - Poznań
Wyłączanie, usuwanie FAP, DPF - Poznań

Wyłączanie, usuwanie FAP, DPF - Poznań


Nazywany również filtr DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego filtr FAP (filtre à particules) to filtr będący seryjnym wyposażeniem każdego nowoczesnego samochodu z silnikiem diesla.

O jego istnieniu kierowca pojazdu dowiaduje się zazwyczaj w chwili, gdy na desce rozdzielczej pojazdu pojawia się kontrolka filtra cząstek stałych, jednocześnie spada moc silnika i zwiększa się zużycie paliwa.

Takie objawy zazwyczaj świadczą o awarii filtra cząstek stałych. Niestety wszelkie metody regeneracji, czyli czyszczenia filtra cząstek stałych wystarczają zazwyczaj na kilka miesięcy eksploatacji samochodu. Po tym okresie filtr ponownie ulega zabrudzeniu a wynika to zazwyczaj ze sposobu eksploatacji samochodu.

Wymiana filtra na nowy również jest bezsensowana w sytuacji, gdy nowy filtr kosztuje często 20-30% wartości samochodu i żaden producent nie daje gwarancji na nowy filtr DPF, gdyż jest to część eksploatacyjna taka jak filtr oleju czy filtr powietrza. Jedyną skuteczną metodą na pozbycie się problemu z filtrem cząstek stałych jest jego usunięcie.

Usługa ta dostępna jest tylko dla celów wyścigowych oraz dla użytkowników pojazdów w krajach,w których jest to zgodne z prawem ,firma Elektronic-Serwis nie jest w żaden sposób odpowiedzialna, jeśli to rozwiązanie nie jest używane zgodnie z prawem w danym kraju.